Termin | Cena |
03.10 – 14.10.2023 | 4400 zł + 930 usd |
Cena w tabeli dotyczy jednej osoby.
Dla stałych klientów 300zł zniżki!
Cena obejmuje:
- 11 noclegów w hotelach klasy turystycznej,
- przelot Warszawa – Taszkient – Warszawa,
- opłaty lotniskowe,
- w Uzbekistanie transport różnymi środkami komunikacji (samolot, pociąg, autobusy, wynajęte busy )
- opiekę pilota na całej trasie oraz podczas pobytu,
- koszty wizowania,
- ubezpieczenie turystyczne NNW, KL,
- ubezpieczenie bagażu,
Cena nie obejmuje:
wyżywienia,
biletów wstępów,
- ustawowej składki 13zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
- ustawowej składki 13zł na Turystyczny Fundusz Pomocowy;
JAK SIĘ ZAPISAĆ?
Rezerwacji można dokonać:
- poprzez stronę internetową,
- telefonicznie, dzwoniąc pod numer tel 12 430 01 09 lub 519 754 077
- osobiście w naszym biurze
Po otrzymaniu Państwa rezerwacji – przesyłamy umowę-zgłoszenie z danymi do wpłaty. Aby potwierdzić swoją rezerwację należy wpłacić na podane przez nas konto lub osobiście u nas w biurze zaliczkę w wysokości 300zł/os.
Rezerwacji należy dokonać co najmniej na miesiąc przed datą rozpoczęcia wyjazdu.
PROGRAM WYPRAWY:
1 dzień, Warszawa – Taszkient
Spotkanie na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie, hala odlotów, ok. 2 godz. przed planowanym odlotem (przelot przez Moskwę, Rygę, Brno lub inny europejski port lotniczy). Przelot do Taszkientu. Nocleg w Taszkiencie
2 dzień, Taszkient – Nukus
Zwiedzanie Taszkientu. Przelot do Nukus – stolicy autonomicznej Republiki Karakałpackiej. Jest to „baza wypadowa” nad J. Aralskie. Zwiedzimy tutaj również muzeum posiadające kolekcję ponad 30 tysięcy nieznanych przykładów sowieckiej sztuki awangardowej. Dzieła sztuki zostały ukryte w rozpadającym się budyneczku w Nukus, miasteczku na skraju uzbeckiej pustyni w Azji Środkowej. Kolekcję zgromadził artysta i etnograf – Igor Sawicki. Rozpoczął kolekcjonowanie prac w latach 30., kiedy większość z nich uznawana była za nielegalne. Nocleg w Nokus.
3 dzień, Nukus – Mojnak – Nukus
Przejazd do Mojnaku, portu, niegdyś położonego nad Morzem Aralskim. Radzieccy naukowcy i planiści na początku lat 60-tych wpadli na absurdalny pomysł – postanowili utworzyć na pustyni plantacje bawełny. Obecnie, z powodu nawadniania pól bawełnianych wzdłuż biegu rzek Amu-Darii i Syr –Darii, poziom Morza Aralskiego obniżył się, zmniejszając swoją objętość prawie czterokrotnie. Do niedawna miasto Mojnak, chluba ZSRR w ilości połowu ryb, opustoszało. Zobaczymy porozrzucane wśród piasków pustyni wraki statków oraz pomnik z okresu II wojny światowej. Nocleg w Nukus.
4 dzień, Nukus – Chiwa
Przejazd do Chiwy przez pustynię Kyzył – Kum. Po drodze zwiedzanie pustynnych fortec ( Ayaz-Kala,o murach liczący ponad kilometr długości, a także twierdzy Toprak-Kala). Nocleg w Chiwie.
5 dzień, Chiwa
Zwiedzanie Chiwy. Według legendy, miasto to, w oazie leżącej między pustyniami: Czerwoną i Czarną – Kyzył Kum i Kara Kum, założył przed 25 wiekami przy źródle Chiwak, od którego wywodzi się nazwa Chiwy, Sem, syn biblijnego proroka Noego. Wraz z lokalnym przewodnikiem zwiedzamy starą część miasta, baśniowy skansen – Itchon Kala, m.in. mury obronne, szkoła koraniczna – medresa Mohammeda Amina Khana, minaret i medresa Islam-Khodja, meczet Dżuma oraz twierdza władców Chanatu – Kukhana Ark. Po południu wolny czas by samodzielnie poznać kręte uliczki starego miasta, gdzie na malej przestrzeni sąsiadują ze sobą meczety, monumentalne grobowce, pałace i kilkanaście medres. Nocleg w Chiwie.
6 dzień, Chiwa – Buchara
Przejazd samochodami, najpopularniejszymi w Uzbekistanie Daewoo Nexia, do Buchary. Podróż przez pustynię pomiędzy Kara-Khum (czarne piaski) a Kizyl-Kum (różowe piaski) do Buchary. Po drodze postój przy rzece Amudarya – znanej wielu zachodnim podróżnikom jako Oxus. Wieczorem spacer uliczkami starego miasta aż do najwyższej budowli w mieście – minaretu Kaljan –Wieży śmierci. Nocleg w Bucharze.
7 dzień, Buchara
Zwiedzanie miasta, m.in. pozostałości po murach miejskich oraz bramie, meczet Bolo Khauz, cytadela Ark, medresa Abdullazzikhana, meczet Magoki Attoron, Lyabi Hauz, Khanaka oraz mederesa Nodir Devan-Begi. Popołudniu czas na najpopularniejszy w Uzbekistanie napój – herbatę. Fani bawarki mogą skusić się na kuksaj – zieloną herbatę z mlekiem. Buchara to prawdziwa kopalnia pamiątek: można kupić wszystko, od ozdobnego dywanu po ceramikę. Na ulicach handlarze rozstawiają swoje kramy, w mieście jest też kilka bazarów, gdzie można ubrać się od stóp do głów w uzbecki strój. Nocleg w Bucharze.
8 dzień, Buchara, Jez. Ajdarkul
Po drodze zwiedzanie letniej rezydencji ostatniego emira Bukhary Sitora i Mokhi Khosa. Przejazd nad Jezioro Ajdarkul. W maju można zaobserwować niesamowicie piękne zjawisko, kiedy to pustynia porośnięta jest makami. Nocleg w jurcie.
9 dzień, Jez. Ajdarkul – Samarkanda
Przejazd do Samarkandy. Popołudniowy spacer po Samarkandzie. Czas na spróbowanie płowu – tradycyjnego uzbeckiego dania – czyli ryżu z tłuszczem, z kawałkami warzyw (głównie papryką) i mięsem (głównie baraniną) . Nocleg w Samarkandzie.
10 dzień, Samarkanda
Zwiedzanie miasta o którym Aleksander Wielki powiedział: “Wszystko, co słyszałem o chwale Samarkandy – jest prawdziwe, z wyjątkiem jednej rzeczy – że miasto jest o wiele piękniejsze, niż mógłbym sobie wyobrazić”. Dziś o jego sławie świadczą wspaniałe zabytki i ich niebieskie kopuły górujące ponad miastem, m.in. Registan, czyli „piaszczyste miejsce”, to majestatyczny plac otoczony z trzech stron przez ogromne medresy, Shah-i-Zinda z podwójnym rzędem mauzoleów, obserwatorium oraz muzeum Ulugbek oraz grobowiec samego Tamerlana ze złotym sufitem zwanym Gur Emir. Nocleg w Samarkandzie.
11 dzień, Samarkanda – Taszkient
Przejazd pociągiem do Taszkientu. Nocleg w Taszkiencie. Stolica Uzbekistanu została zniszczona podczas trzęsienia ziemi w latach 60. Odbudowa w stylu nowoczesnym wraz z przestrzennymi alejami i fontannami, zdecydowanie różni się od innych uzbeckich miast. Podczas spaceru po mieście zobaczmy Medresę Abu Khasim, Plac Niepodległości . Podroż po Uzbekistanie zakończymy na ulicy Broadway, wieczornym miejscu spotkań mieszkańców stolicy. Przejazd na lotnisko. Odlot do Warszawy.
12 dzień, Przylot do Warszawy
Noclegi w pensjonatach, apartamentach, hotelach w pokojach 2 lub 3 osobowych.
Jedwabnym Szlakiem nazwano najbardziej znany, utworzony już na na kilka wieków przed Chrystusem, lądowy szlak handlowy. Wówczas to karawany załadowane jadeitem, porcelaną i jedwabiem przemierzały szlak z Xi’an (ówczesnej stolicy Chin) do basenu Morza Śródziemnego, gdzie wymieniano je na wino, wełnę i złoto. Do dziś na trasie szlaku przetrwały imponujące budowle, które zachwycają swoim pięknem i oryginalnością stylów.
Zapraszamy do UZBEKISTANU – tam, gdzie Wschód styka się z Zachodem.