Ewelina Rzeszódko – pilotka, rezydentka. Magister rosjoznawstwa (UJ), dziennikarstwa i komunikacji społecznej (UPJPII) oraz filologii rosyjskiej (UJ). Absolwentka Moskiewskiej Szkoły Badań Politycznych. Aktualnie mieszka i pracuje w czwartym co do wielkości mieście Gruzji – Zugdidi, gdzie każdą wolna chwile poświęca na naukę języka i tańców gruzińskich. Jednocześnie pracuje nad rozprawą doktorską dotyczącą Abchazji w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Współautorka przewodnika „Gruzja, Armenia oraz Azerbejdżan. Magiczne Zakaukazie” (wyd. Bezdroża, Kraków 2012).

Kaukaz jest dla niej kwintesencją tego co najlepsze. Lubi patrzeć, jak Gruzja czyni odwiedzających ją ludzi szczęśliwymi 🙂

Anna Kula – absolwentka rosjoznawstwa na UJ. Od dawna bardziej zafascynowana Wschodem niż Zachodem, a studia pozwoliły jej zdobyć konkretna wiedzę na temat tego rejonu świata, zrozumieć i jeszcze zwiększyć ciekawość tą kulturą.

Podróże utwierdzają ją w przekonaniu, że wszędzie można się dogadać, znaleźć bratnią duszę i wrócić szczęśliwszym. Uwielbia poznawać nowych ludzi, spędzać z nimi czas, najlepiej będąc w ciągłym ruchu. Dobry kompan do długich dyskusji, tańczenia i biesiadowania do białego rana.”

Gruzję pokochała podczas pierwszej wizyty i od tego czasu regularnie tam powraca, a fascynację tym krajem stara się przekazać innym.

Maciej Szkółka – absolwent Instytutu Judaistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, obecnie student trzeciego roku rosjoznawstwa. Zawsze ciekawy świata, uważa, że podróże kształcą, na naukę nowych rzeczy nigdy nie jest za późno, a “koniec języka za przewodnika”.

Zdecydowanym priorytetem są dla niego kierunki wschodnie. Lubi pracę z ludźmi, a swoją wiedzą chciałby się podzielić z jak największym gronem osób.

Pilotowanie wycieczek pozwala mu połączyć pasję z pracą oraz przyjemne z pożytecznym. Pozytywnie nastawiony do życia i świata.

Anna Pająk – studentka filologii ukraińskiej i rosjoznawstwa na UJ.  Jeśli za długo siedzi w miejscu, traci energię, więc szybko szuka jej w odkrywaniu nowych miejsc, ludzi i słońca.

Podróże to dla niej czas, kiedy można inaczej spojrzeć  na świat, wiele nauczyć i przeżyć niezapomniane przygody! Szczególnie ukochała wyjazdy „na Wschód”, gdzie od pierwszej chwili urzekł ją tamtejszy folklor i mentalność.

Ogromną przyjemność sprawia jej dzielenie się z innymi swoją miłością do kultury wschodniosłowiańskiej, dlatego pilotowanie daje jej tak wiele radości .

Ania Penkała – podróże traktuje jako najlepszą drogę do poszerzania własnych horyzontów. Prowadząc wycieczki w opowieści o odwiedzanych miejscach zawsze wplata szczyptę historii, która jest jej największą pasją. Nieustannie zabiegana.

Obecnie poza studiami historycznymi kształci się w zakresie turystyki i rekreacji. Entuzjastka wypraw w nieznane, zwolenniczka twierdzenia, że jedyne bariery przed którymi stajemy to te, które kreowane są przez nas samych.

Urzekła ją niezwykłość szeroko pojetego Wschodu, szczególnie Krymu i Gruzji, gdzie chętnie powraca, bo na podróże nie składa się jedynie poszukiwanie, ale także umiejętność stale nowego spojrzenia.

Monika Kocot – absolwentka Archeologii na UJ. Od wielu lat podróżuje po świecie oraz uprawia wspinaczkę i turystykę wysokogórską. Miłość do gór stale napędza ją do eksploracji miejsc nowych, dziewiczych. Kaukaz, Himalaje czy

Patagonia to góry, do których regularnie wraca. Wejście na Kazbek było początkiem oczarowania Gruzją, która nieustannie zaskakuje i zachwyca, stąd powrotu tam wyczekuje zawsze z utęsknieniem.

Zafascynowana kulturą iberyjską i latynoamerykańską często też za cel podróży obiera Hiszpanię i Amerykę Łacińską. Jest autorką przewodnika po Buenos Aires, a obecnie w głowie powstaje pomysł na nową książkę podróżniczą…

Irakli Lagvilava – absolwent psychologii na Uniwerystecie Tbiliskim im. I. Javakhishvili.
Jako tubylec doskonale orientuje się w zawiłościach i urokach gruzińskiej kultury, a swoją wiedzą na ten temat chętnie dzieli się z obcokrajowcami. Od 2011 pracuje jako przewodnik wycieczek po Gruzji i Armenii (m.in. z polskimi grupami w języku polskim).

Uwielbia podróże, pracę z ludźmi, nowe wyzwania.

Anna Mrozowska – absolwentka Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Pracowała jako pilotka i rezydentka w Europie, Azji i Ameryce Południowej, ale najbardziej ukochała sobie wschodnie klimaty. Zamiłowanie to zawdzięcza niezwykłej otwartości ludzi, jakich miała okazję tam spotkać i niepowtarzalnej „wschodniej” atmosferze, która urzekła ją już na całe życie.

W związku z tym stale powraca na Ukrainę i dzieli się sekretami jej kultury z przybywającymi na Krym turystami, mając nadzieję, że zaszczepi w nich pasję poznawania wschodu.

Przemysław Borowski – podróżnik z pozytywną energią. Wszędzie czuje się jak w domu. Przez miejscowych traktowany jest jak „lokales”. Pomysłodawca wyjazdów w Kaukaz. Gruzja jest krajem, który go oczarował.

Uważa, że Gruzji nie można tylko zwiedzać, ale należy również ją „przeżywać i degustować”. Jest to kraj turystycznie jeszcze nie odkryty, pomimo, że znajdują się tam perełki na skalę światową.

Stwierdził, że tak czarujące miejsce należy pokazać szerszemu gronu koneserów turystyki.

 Dato – kierowca i tamada w jednej osobie. Bohater wojenny. Prowadząc samochód jest spokojny i opanowany. Wznosząc toasty daje upust gruzińskiej gościnności i uczuciowości. Swoją prawdziwą naturę ujawnia podrywając się do tańca na dźwięk gruzińskiej muzyki.
Wykracza poza obowiązki kierowcy, traktując każdą grupę, jak swoich osobistych gości. Dba o wygodę naszych klientów, zdradza sekrety swojego kraju i pomaga go zrozumieć.
Trudno wyjaśnić na czym polega jego fenomen, ale prędzej czy później (raczej prędzej), każdy ulega jego czarowi i pod koniec wyjazdu autobus pełen jest oddanych mu wielbicieli.

Boria – w jego charakterze skromność walczy o pierwszeństwo z gruzińską dumą. Stanowi on skarbnicę wiedzy na temat Gruzji i chętnie dzieli się nią z innymi.

Wytrwale i konsekwentnie tłumaczy turystom zawiłości zwyczajów panujących przy gruzińskim stole. Pod koniec turnusu dla nikogo nie jest już tajemnicą czym jest melikipe, wachtanguri czy alawerdi.

Sam z dumą pełni rolę tamady i wznosi piękne gruzińskie toasty z taką klasą, że wzrusza biesiadników do łez. Przy tym wszystkim jest odpowiedzialnym i opanowanym kierowcą, więc każdy czuje się z nim bezpiecznie.

Awto – “typowy Gruzin” jeśli chodzi o gościnność i temperament. Sprawdza się zarówno jako tamada, niezawodny kierowca, jak i kompan w podróży po kraju, który zna jak własną kieszeń.

W ciągu dnia chętnie dzieli się swoją tubylczą wiedzą na temat odwiedzanych miejsc i codziennych zwyczajów Gruzinów, a wieczorami równie chętnie opowiada o tradycjach gruzińskiego ucztowania.