Kaukaz – Wycieczki do Gruzji, Armenii, Azerbejdżanu

 

Promocja!!!

2 wycieczki fakultatywne gratis przy zapisie do 30.12.2017  !!!

 

Aby zobaczyć ofertę wycieczek przewiń na dół strony poniżej opisu Gruzji.

 

Dlaczego warto zobaczyć Gruzję?

Gruzja – znacznie mniejsza od Polski – kusi zabytkami, kulturą, obyczajami, ciekawą przeszłością… To kraj kontrastów; gdzie nowoczesna zabudowa stolicy wychodzi naprzeciw urokliwym uliczkom Starego Miasta, gdzie codzienny pośpiech metropolii zderza się z życiem górali, którzy w spokoju wypasają swoje owce na zboczach Kaukazu. To tutaj biesiady trwają do białego rana, stoły uginają się od potraw, wino leje się dzbanami, a sławne gruzińskie toasty nie mają końca… Jest w tym miejscu coś magicznego, co przyciąga. Zapraszamy zatem na „przygodę życia” – wyjazd do kraju, gdzie znaleźć można wszystko: piękne góry, ciepłe morze, niespotykanie gościnnych ludzi i fantastyczne podejście do świata.

Jak dotrzeć na miejsce?

Nic prostszego: w tym momencie w Polsce działa już dwóch przewoźników, tj. linie LOT i Wizzair, którzy oferują loty bezpośrednie na trasach Warszawa-Tbilisi Warszawa-Kutaisi, Katowice-Kutaisi.

Jaki dokument jest potrzebny?

W zupełności wystarczy dowód osobisty. Oczywiście można też legitymować się paszportem.

Gruzińskie supry

Prawdziwa wycieczka do Gruzji nie może się obyć bez głównej atrakcji – gruzińskiej biesiady. Niejeden kraj na świecie może się pochwalić piękną przyrodą, monumentalną architekturą, bogatą historią. Ale tylko Gruzja ma oprócz tego supry, które zapadają w pamięć głębiej niż najwspanialsze zabytki. Gruzini nazywają swoje supry “Małą Akademią”, ponieważ to właśnie w trakcie wspólnego biesiadowania starsze pokolenia przekazują swoje tradycje, wierzenia i ideały młodszym pokoleniom. A wszystko to odbywa się w oprawie tradycyjnej muzyki, tańców, z kielichem wina w dłoni, przy suto zastawionym stole, w atmosferze radości i wzajemnego zrozumienia.

Na czas każdej “Małej Akademii” niepodzielną władzę przy stole sprawuje Tamada, który wygłasza sławne gruzińskie toasty. Każdy z tych toastów niesie ze sobą określone przesłanie, wypowiadany jest w odpowiedniej kolejności, jest pochwałą życia i niewymuszonym dziękczynieniem. To wszystko sprawia, że gruzińska supra staje się największą sztuką, jaką można w Gruzji zobaczyć – taką, która czasem wzrusza, czasem bawi, ale przede wszystkim zachwyca i zacieśnia więzy międzyludzkie.

Co warto zobaczyć w Gruzji?

Wpisując w wyszukiwarce frazy: “Gruzja wycieczki” natkniemy się najczęściej na konkretne oferty, wraz z szczegółowym planem zwiedzania. Często jednak nazwy miejscowości ujęte w programie niewiele nam mówią. Co zatem warto w Gruzji zobaczyć? To oczywiście zależy od wielu czynników, ale jednym z nich są z pewnością preferencje i tutaj możemy nieco pomóc.

Wycieczkę warto rozpocząć od serca Gruzji – Tbilisi. Stolica ma do zaoferowania szeroki wachlarz atrakcji: kluby dla imprezowiczów, muzea dla amatorów sztuki, najlepsze restauracje dla smakoszy, łaźnie siarkowe dla tych, którzy pragną relaksu. Poza tym Tbilisi jest po prostu piękne i najzwyczajniej warto pospacerować po wąskich uliczkach miasta i poszukać własnych ulubionych zakątków…

Miłośnikom gór na pewno trzeba polecić przejazd trasą “Gruzińska Droga Wojenna” aż do Kazbegi, gdzie można zobaczyć malowniczo położoną świątynię Cminda Sameba – najpopularniejszy bodaj widokówkowy krajobraz Gruzji. Dla kontrastu należy wybrać się w zachodnie rejony gruzińskiego Kaukazu, takie jak Swanetia, gdzie podziwiać można średniowieczne baszty, wybrać się pod lodowiec lub do najwyżej położonej osady w Europie – Uszguli.

Amatorom plażowania zdecydowanie radzimy udać się do Batumi – gruzińskiego “Las Vegas”, które zachwyci nie tylko swoim nadmorskim klimatem, ale też ciekawie skontrastowaną architekturą Starego Miasta i nowoczesnego kurortu.

Kachetia to region, który przypadnie do gustu znawcom i smakoszom wina. To stąd wywodzą się słynne na całym świecie marki tego napoju

Wycieczki - Kaukaz – Wycieczki do Gruzji, Armenii, Azerbejdżanu